В Ісландії відкрили меморіальну дошку першому розталому льодовику
Фото:

Університет Райса

В Ісландії відкрили меморіальну дошку 700-річному льодовику Okjökull, який, за оцінками вчених, розтанув першим в цій країні унаслідок змін клімату.

Сто років тому площа льодовика Okjökull становила 15 квадратних кілометрів, а товщина 50 метрів. Нині від нього залишився один квадратний кілометр при товщині близько 15 метрів. При товщині менше 40 метрів льодовик вважається зниклим.

На бронзовій табличці, яку відкрили у районі зниклого льодовика, ісландською та англійською мовами викарбувано «лист в майбутнє».

«Okjökull — перший ісландський льодовик, який втратив свій статус. Протягом наступних 200 років всі наші льодовики, як очікується, спіткає така ж доля. Цей пам'ятний знак свідчить про те, що ми знаємо, що відбувається і що потрібно робити. Тільки вам відомо, чи зробили ми це», — написано у посланні.

Автором напису на табличці став ісландський письменник Андрі Снайр Магнасон.

Також на меморіалі вибиті дата — серпень 2019 і показник «415 ppm CO₂», який свідчить про те, що в травні цього року концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі вперше в історії людства перевищила 415 частин на мільйон — тобто в кожному кубічному метрі повітря присутні не менше 415 мл вуглекислого газу.

Льодовик Okjökull: вересень 1986 року (зліва) та серпень 2019 року (справа)
Фото:

NASA

Поділитись: