Російській співачці Наталії Іоновій, більш відомій як «Глюкоза», на 3 роки заборонили в’їзд на територію України.

Про це повідомили в Державній прикордонній службі України.

Росіянка прибула в Україну рейсом з Мінська. Під час оформлення в аеропорту «Київ» прикордонники з’ясували, що співачка порушувала українське законодавство, відвідувавши окупований Росією Крим. «Глюкоза» неодноразово їздила туди з концертами.

Під час розмови з прикордонниками «Глюкоза» зазначила, що востаннє в Криму була у 2013 році. Але насправді це не так. Вона виступала на півострові й після анексії Криму, у 2014 році.

Російська співачка планувала потрапити в Україну з приватною метою. Однак прикордонники поставили у паспорті «Глюкози» штамп про заборону в’їзду в Україну на 3 роки, і вона вилетіла зворотним рейсом у Білорусь. 

Після анексії Криму СБУ створило «чорний список», в який додавало зокрема відомих російських співаків та інших діячів, які активно підтримували агресивну політику РФ і відвідували анексований півострів, але водночас хотіли продовжувати їздити до України.

Першими до списку потрапили Кобзон, Газманов, Пригожин, Безруков, Боярський, Расторгуєв, Охлобистін, Порєченков, Лєпс тв Жерар Депардьє. Найактивніше цей список поповнювали протягом 2017-2018 років. Станом на жовтень 2019 року, у ньому вже було 150 людей, з яких 141 людина з РФ.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: