Голова Держдуми РФ заявив, що Україна має виплатити Росії «компенсацію» за 25 років «анексії» Криму

Голова Державної думи Російської Федерації В`ячеслав Володін заявив, що Україна має виплатити Росії «компенсацію» за 25 років «анексії» Криму.

«Україна обійшлася з Кримом дуже й дуже непорядно, було порушено основоположні права громадян: право на мову, право на освіту своєю рідною мовою, зруйнувала економіку Криму і Севастополя, фактично, анексія», — заявив він.

Володін запропонував доручити профільним комітетам разом з профільними комітетами «держради Криму» вивчити питання «компенсації», проаналізувати, порахувати, скільки втратила економіка Криму за рахунок «руйнівної політики України» і через парламентські структури, європейські структури зобов`язати Україну компенсувати «втрати Криму за 25 років».

Своєю чергою, президент України Петро Порошенко у відповідь на заяву спікера російської Держдуми наголосив на необхідності звільнення українських територій від російської окупації.

«Шлях миру, але не через те, щоб стати на коліна і вибачатися перед Путіним. Подивіться уважно сьогоднішні стрічки новин – російська Державна дума прийняла рішення, щоб українці компенсували Росії 25 років, поки Крим був українським. От їхня думка», - заявив Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку Закарпатської області.

Нагадаємо, Рада ЄС продовжила до 15 вересня 2019 року дію санкції проти Росії за порушення територіальної цілісності України та анексію Криму.

Раніше стало відомо, що Євросоюз погодив введення санкцій проти 8 громадян Росії, причетних до захоплення українських суден з моряками у районі Керченської протоки у 2018 році. Очікується, що їм заборонять в’їзд до Євросоюзу та заморозять активи на території ЄС.

Ще раніше спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер повідомляв, що ЄС та США обговорюють нові санкції проти Росії за агресію в Керченській протоці.

29 грудня 2018 року набуло чинності рішення ЄС про продовження санкцій проти РФ за анексію Криму та агресію щодо України. Економічні антиросійські санкції здебільшого стосуються російського банківського та енергетичного секторів.

Як повідомлялось, США та ЄС майже узгодили пакет санкцій проти Росії за агресію у Керченській протоці.

За даними Bloomberg, санкції Заходу коштували Росії 6% ВВП.

Перші санкції проти РФ за анексію Криму та війну на Донбасі США запровадили у 2014-му. Обмеження торкнулися ключових секторів російської економіки. Під санкції потрапили «Роснафта», газова компанія «Новатек», державні Зовнішекономбанк і Газпромбанк, а також підприємства російського оборонно-промислового комплексу.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».