Запроваджені санкції США, Євросоюзу та інших країн світу призвели до економічних втрат Росії, рівних 6% її валового внутрішнього продукту за останні 4 роки.

Економіка Росії у 2018 році є на 10% меншою від прогнозу 2013 року, до запровадження Заходом санкцій проти Росії за анексію українського Криму. Водночас, значну роль у спаді російської економіки відіграло падіння світових цін на нафту, йдеться у дослідженні Bloomberg.

«Відставання економіки Росії від прогнозованих темпів розвитку є набагато більшим, ніж якби його спричинили лише низькі ціни на нафтопродукти», — повідомив аналітик Bloomberg Скотт Джонсон.

Крім цього, аналітики прогнозують подальшу економічну кризу в Росії через те, що західні країни не планують знімати санкції проти Росії.

«Якщо санкції, як і очікується, залишаться в силі, то це ще одна причина очікувати на економічне падіння країни у майбутньому», — йдеться в дослідженні.

Раніше розширення санкцій щодо Росії анонсував спецпредставник Держдепу США щодо України Курт Волкер. За його словами, йдеться про внесення до санкційних списків ще 3 фізичних та 9 юридичних осіб.

Раніше повідомлялось, що США розглядають додаткові жорсткі санкції проти Росії через використання хімзброї. Ці санкції стануть другим пакетом санкцій, введених проти РФ через ймовірну причетність Москви до отруєння екс-російського розвідника Сергія Скрипаля.

Перший пакет санкцій був введений проти РФ у серпні. Конгрес США дав Росії 90 днів на те, щоб пояснити ситуацію з отруєнням Скрипаля, а також надати гарантії, що більше не буде виробляти і використовувати хімічну зброю. Росія не виконала цих умов.

Другий пакет ймовірних санкцій передбачає введення жорстких обмежень щодо Росії.

Раніше повідомлялось, що Росія нарощує валютні резерви через ризик нових санкцій США. Також раніше у Росії заявляли, що почнуть зменшувати розрахунки у доларах через побоювання запровадження санкцій США.

Раніше Росія ввела санкції проти України. Загалом, у переліку санкцій 68 компаній та 322 громадянина України.

Раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ запровадить санкції проти сотень українців, які «шкодять Росії».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Санкції проти України: кого можуть торкнутися російські обмеження?

Перші санкції проти РФ за анексію Криму та війну на Донбасі США запровадили у 2014-му. Обмеження торкнулися ключових секторів російської економіки. Під санкції потрапили «Роснафта», газова компанія «Новатек», державні Зовнішекономбанк і Газпромбанк, а також підприємства російського оборонно-промислового комплексу.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: