Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав своїх співвітчизників з Криму приходити на судові засідання у справах політв'язнів.

«У ситуації, коли десятки кримських татар, яких незаконно арештували російські окупанти і які є політичними в'язнями, що кинули виклик Кремлю, кожен із співвітчизників, який проживає у тимчасово окупованому Криму, може надати особливу допомогу героям та їхнім сім'я. Приходьте на судові засідання», — написав Чубаров.

Він вказав, що люди у в'язницях «лишаються незламними».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Розділені: бути мамою, донькою, батьком політв’язня в Криму

«Наші брати у в'язницях російських окупантів лишаються незламними, бо вірять у Всевишнього Аллаха та впевнені в кожному з нас, які залишилися на волі», — зазначив Чубаров.

Також він назвав чотири судових засідання в анексованому Криму та Росії, на які закликав прийти:

  • у російському Ростові-на-Дону 22, 23 і 24 жовтня мають судити Рустема Абельтарова, Зеврі Абсеїтова, Ремзі Меметова і Енвера Мамутова, затриманих у Бахчисараї 2016 року. Це так звана «перша бахчисарайська група», яку судять за звинуваченням у тероризмі: російські силовики заявляють, що ті належать до визнаної в Росії терористичної організації «Хізб-ут-Тахрір»;
  • у Верховному суді анексованого Криму 23 жовтня мають розглядати апеляцію на продовження запобіжного заходу Бекірові Дегерменджі у справі, відомій як «справа Веджіє Кашка»;
  • у Верховному суді анексованого Криму 23 жовтня мають розглянути апеляцію на продовження арешту ще одному фігуранту «справи Веджіє Кашка» Амету Казіму;
  • у Верховному суд анексованого Криму 24 жовтня мають розглядати апеляцію на продовження запобіжного заходу Сейранові Салієву, Серверові Мустафаєву і Тімурові Ібрагімову. Їх, затриманих у Бахчисараї 2017 року (Мустафаєва у 2018-му), називають «другою бахчисарайською групою» звинувачених у причетності до «Хізб-ут-Тахрір».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Хізб ут-Тахрір: терористи чи цап-відбувайло для ФСБ?

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile