Глава Служби безпеки України Василь Грицак закликав жителів окупованих території не голосувати на «виборах» ватажків республік та зазначив, що «керівників уже обрали».

«Незалежно від того, підете ви на ці вибори чи не підете, керівників уже призначили, і краще ви на них ходіть, бо це є порушенням українського законодаства», — сказав Грицак.

Він зазначив, ватажків республік уже обрали в Москві.

«Так звані голови «ДНР» та «ЛНР» уже призначені в Москві — Пушилін і Пасічник. Залишилося небагато – додати видимості легітимності проведення цього дійства на Донбасі», — сказав Грицак.

Також він, спираючись на дані СБУ, зазначив, що відсоткова підтримка Дениса Пушиліна в «ДНР» буде 55%, а Леоніда Пасічника в «ЛНР» — 63%.

Явка, за словами Грицака, має бути 70%.

Голова Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що всіх організаторів виборів у самоназваних республіках на Донбасі 11 листопада притягнуть до кримінальної відповідальності.

Раніше Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори» в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Раніше представниця України у Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко повідомила, що Росії офіційно заявила, що визнає «вибори» у так званих «ДНР» та «ЛНР».

Водночас у Кремлі заявили, що визнають «вибори» на окупованому Донбасі «залежно від результату».

Незаконні «вибори» глав республік і депутатів так званих Народних рад у самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» відбудуться 11 листопада. Україна та низка країн Заходу відмовилася визнавати ці вибори.

За пост глави ДНР змагатимуться п’ять кандидатів — Денис Пушилін, Олена Шишкіна, Роман Храменков, Володимир Медведєв і Роман Евстифеев.

Раніше Росія пояснила «вибори» на окупованому Донбасі «вакуумом влади» після вбивства Захарченка.

Поділитись: