Війна / Донбас

Росія пояснила «вибори» на окупованому Донбасі «вакуумом влади» після вбивства Захарченка

Війна/Донбас/Росія пояснила «вибори» на окупованому Донбасі «вакуумом влади» після вбивства Захарченка
Зберегти
Вигляд
Росія в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй заявила, що «вибори» в так званих «ЛНР» і «ДНР» пройдуть, аби заповнити «вакуум влади», який виник після вбивства екс-ватакжа «ДНР» Олександра Захарченка.

Про це заявив представник РФ у Радбезі ООН Василь Небензя.

За його словами, вбивство Захарченка негативно вплинуло на врегулювання ситуації на Донбасі. Також Москва вважає, що до замаху на екс-ватажка бойовиків причетна Україна.

«Є вагомі підстави вважати, що до цього причетна Україна», — сказав він.

На думку Росії, вбивство Захарченка створило «вакуум влади», тому, аби його заповнити, потрібно провести «вибори», які, як вважає Небензя, не порушують Мінські угоди.

«Вони (вибори — ред.) є вимушеним заходом», — заявив він.

Також Росія вкотре звинуватила Україну в порушенні режиму припинення вогню. Представник РФ додав, що «західні партнери потакають Україні».

«У тому, що Київ не виконує Мінські угоди винні ви — представники Євросоюзу та США», — наголосив дипломат РФ.

Крім того, Небензя назвав закон про особливий статус Донбасу таким, що суперечить Мінським угодам.

Також Росія знову розкритикувала мовну статтю нового українського закону про освіту. Небензя зазначив, що національні меншини та російськомовне населення зокрема «дуже постраждають» від цього закону.

«Запитайте в угорців, вони вам розкажуть більше», — додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Радбезі ООН обговорили ситуацію на окупованому Донбасі

Представник РФ у Радбезі ООН заявив, що обговорювати ситуацію на Донбасі потрібно з «представниками» так званих «ДНР» та «ЛНР» та запропонував запросити «главу Центрвиборчкому «ЛНР» Олену Кравченко. Але її виступ в Радбезі ООН підтримала тільки Росія, сім країн проголосували «проти», ще сім — утрималися.

У червні Рада безпеки ООН ухвалила заяву із закликом припинити вогонь на Донбасі, у якій засуджується загострення бойових дій на Донбасі із застосуванням забороненої важкої зброї. Також Україна закликала в Радбезі посилити міжнародні санкції проти Росії через ситуацію в анексованому Криму.

Після вбивства Захарченка у так званій ДНР» призначили вибори «глави республіки» на 11 листопада 2018 року вибори. Тимчасовим виконувачем обов’язків ватажка «республіки» обрали Дениса Пушиліна. Він є представником так званої «ДНР» у контактній групі в Мінську та одночасно головою так званої «Народної ради ДНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про тимчасового керівника так званої «ДНР» Пушиліна

Також бойовики обрали нових «міністрів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нове керівництво «ДНР»: що відомо про міністрів самоназваної «республіки»​

Нагадаємо, в ЕС заявили, що проведення «виборів» у «ДНР» і «ЛНР» є порушенням Мінських угод.

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити санкції проти Росії через призначення виборів бойовиками.

Водночас Росія наполягає на виборах у «ДНР/ЛНР», аби «навести там порядок».

На так звані «вибори» в «ДНР» не допустили колишнього «народного губернатора» Донеччини Павла Губарєва та екс-ватажка батальйону «Восток» Олександра Ходаковського, які раніше оголосили про намір брати в них участь.

Пов`язані новини