Голова Верховного суду Валентина Данішевська не бачить конкретних пропозицій щодо реформування судової системи України в заявах голови виконкому Національної ради реформ Міхеіла Саакашвілі та загалом спроб комунікації Нацради із судовою владою.

Про це вона сказала в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна», коментуючи ідеї Саакашвілі щодо тотальної реформи українських судів.

«Крім гасел про радикальні революційні зміни, ми, власне кажучи, нічого конкретного не чуємо. Говорять про створення ідеальної системи, яка буде ідеально працювати. І йде боротьба за те, хто ж призначатиме цих ідеальних суддів», — сказала Данішевська.

На запитання, чи можна вважати раціональною ініціативу включення до Верховного суду суддів-іноземців, голова Верховного суду зауважила: «Про ініціативу із суддями-іноземцями я б сказала так: результати роботи такого судді будуть залежати від того, під захистом якої держави він буде перебувати».

Вона також вказала на неконституційність такої норми, оскільки Конституція України вимагає, щоб суддя був громадянином України та володів державною мовою.

«Та, власне, я і не знаю прикладів у світі, щоб ця практика сприяла якомусь прориву», — додала вона.

Також Данішевська прокоментувала реформу судової системи в Грузії, де Саакашвілі свого часу був президентом і пишався своїми реформами в тій країні, зокрема й судовою.

«Ми завжди радіємо успіхам своїх колег в інших країнах. Однак здається, що від вироку грузинських судів щодо пана Саакашвілі сам пан Саакашвілі не був у захваті», — сказала вона.

Крім того, голова Верховного суду відзначила відсутність хоч якогось діалогу Нацради реформ із суддівським корпусом.

«Ніякого діалогу з Нацрадою реформ немає, навіть жодних спроб комунікацій не було. Якщо будуть ідеї, пропозиції розгляду тих чи інших проблемних питань — відразу відгукнемося, тому що ми перші, хто зацікавлений у покращенні правосуддя», — зазначила вона.

Нагадаємо, 7 травня президент Володимир Зеленський призначив Міхеіла Саакашвілі головою Виконавчого комітету Національної ради реформ.

Раніше Зеленський запропонував Саакашвілі посаду віцепрем'єра з питань реформ. Сам експрезидент Грузії назвав це «великою честю». Однак у підсумку в Раді не знайшлося голосів для цього призначення і Зеленський вирішив дати експрезиденту Грузії іншу посаду.

8 травня Грузія викликала свого посла в Києві для консультацій у зв'язку з призначенням Саакашвілі на посаду глави Виконавчого комітету реформ при президенті України. Водночас грузинський прем'єр Георгій Гахарія тоді заявив: це не означає, що під сумнів поставлять дипломатичні відносини або стратегічне партнерство країн.

Поділитись: