Рада суддів України обурилася заявами голови виконкому Нацради реформ Міхеіла Саакашвілі про необхідність радикальної судової реформи. У відповідь екс-президент Грузії назвав їх елітними корупціонерами.

У Раді суддів заявили, що погоджуються з президентом Зеленським, що в суспільстві існує запит на справедливість.

Водночас Рада суддів та суддівська спільнота загалом «глибоко обурені заявами» Саакашвілі.

«Заява пана Саакашвілі, що "це буде фундаментальний переділ всього, що відбувається у нас у судовій системі" насторожує своєю радикальністю та безапеляційністю», — йдеться в заяві.

Також судді образилися на Саакашвілі, що він назвав суддівську гілку влади «глибоко хворою», у зв’язку з чим вона є головною винуватицею відсутності інвестицій в Україну.

Рада суддів нагадала, що Нацрада реформ, в якій працює Саакашвілі, є лише допоміжним органом.  

«Повноваження голови комітету визначені відповідним указом (президента — ред.) і до них не належить вчинення дій, спрямованих на підрив конституційних засад поділу влади на законодавчу, виконавчу та судову, нехтування принципами незалежності судів та суддів», — йдеться у повідомленні.

Сам Саакашвілі відреагував на цю заяву у Facebook. Він згадав, що у Грузії як президент домігся звільнення 90% суддів і не шкодує про це.

В Україні суддівська система давно відірвалась від реального життя, економіки та добробуту громадян, вважає Саакашвілі.

«Судова влада перетворилась на елітну службу, яка обслуговує грошові потоки різних фінансових кланів. Вона дуже далека від проблем простих українців та суспільних інтересів», — наголосив він.

Голова виконкому Нацради реформ пояснив, що завдання влади — спростити систему та видалити з неї корупцію.

«І зверніть увагу на те, як живуть самі судді, на те, звідки в них шикарні вілли та яхти», — зазначив Саакашвілі.

Нагадаємо, Нацрада реформ 30 червня провела перше засідання, на якому президент Зеленський поставив низку завдань, зокрема і щодо судової реформи.

Поділитись: