Детективи Національного антикорупційного бюро викрили «на гарячому» трьох людей під час передачі частини хабаря у розмірі 50 тисяч доларів голові Фонду державного майна Дмитру Сенниченку. Посадовцю загалом пропонували хабар у 5 млн доларів за зміну директора Одеського припортового заводу.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Так, у листопаді 2019 року Сенниченко повідомив правоохоронців, що знайомий запропонував йому хабар в обмін на призначення на посаду директора державного ОПЗ наперед визначеної особи. Знайомий голови ФДМ працював у змові ще з двома людьми.

«За задумом, призначений керівник державного підприємства нібито мав сприяти співробітництву між заводом і певним колом приватних компаній, пов’язаних із ініціаторами корупційного злочину. Затримані планували надавати неправомірну вигоду частинами впродовж року з моменту досягнення домовленостей», — йдеться в повідомленні.

Бюро також опублікувало відеозаписи спілкування Сенниченка з людьми, які запропонували хабар. В ході розмов вони розповіли, що працюють в інтересах компаній Ніра та ВЕК. Фігурувала також абревіатура ОСПП.

«Пропозиція: якщо є можливість, поміняти директора і дати працювати нашим трьом компаніям», — сказав в ході зустрічі з Сенниченком чоловік на ім'я Віталій.

«І буде прибуток, буде все», — додав чоловік на ім'я Сергій.

14 січня стало відомо, що головну податківицю Одещини спіймали на передачі хабаря. За версією слідства, вона запропонувала прокурору щомісячно давати 25 тисяч доларів. У відповідь той мав не перешкоджати протиправній діяльності співробітників Держприкордонслужби, які отримували хабарі від підприємців.

Вищий антикорупційний суд взяв її під варту на 1,5 місяці з можливістю внесення застави у розмірі 904 тисяч гривень.

Поділитись: