Фото:

Siegal Sadetzki/Facebook

Керівниця департаменту громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я Ізраїлю Сіґал Садецькі подала у відставку, протестуючи проти дій уряду з протидії епідемії коронавірусу. Про це вона оголосила у відкритому зверненні на майже чотири тисячі слів, оприлюдненому у Facebook.

У зверненні Садецкі розкритикувала дії влади Ізраїлю з поспішного відкриття країни, які призвели до появи другої хвилі епідемії коронавірусу в країні. На її думку, ізраїльський уряд зробив це з урахуванням передусім економічних інтересів, а не інтересів збереження життя людей.

«Протягом останніх тижнів дії з подолання епідемії збили свій орієнтир. Попри неодноразові попередження в різних формах та обговорення на різноманітних нарадах ми лише бачимо, як марнуються наші можливості. У зв’язку з цим я дійшла висновку, що нові обставини, зокрема й моя професійна думка, не беруться до увагу — і я більше не можу ефективно діяти для протидії поширенню вірусу», — йдеться у зверненні Садецкі.

Свою заяву про відставку вона оприлюднила за кілька годин після того, як в Ізраїлі на тлі зростання кількості хворих коронавірусною хворобою відновили частину карантинних обмежень.

Станом на 7 липня всього в 9-мільйонному Ізраїлі хворіла коронавірусною хворобою понад 31 тисяча людей, з яких померли 338. У понеділок, 6 липня, в країні виявили понад 1000 нових випадків коронавірусу.

Станом на 7 липня у світі коронавірусною хворобою хворіли чи хворіють понад 11,6 мільйона людей, із них понад 539 тисяч померли, водночас 6,3 мільйона одужали.

Поділитись: