Новопризначений командувач НАТО в Європі Тод Волтерз на безпековій конференції GLOBSEC у Братиславі, Словаччина, 7 червня 2019 року
Фото:

Наталя Гуменюк/Громадське

Новопризначений командувач НАТО в Європі Тод Волтерз заявив, що головна задача Альянсу в Україні — тренувати українців захищати свою територію.

Про це Волтерз заявив на безпековій конференції GLOBSEC у Братиславі, передає кореспондентка Громадського.

«Багато країн і союзників НАТО готові допомагати Україні на землі, на морі і в кіберпросторі. Україна зі свого боку також багато працює. Так, є певні покращення, а потім кроки назад, але за ними — знову покращення», — сказав він.

Це перший публічний виступ американського генерала після свого призначення головнокомандувачем об’єднаних збройних сил НАТО в Європі (SACEUR) і начальником Європейського командування США місяць тому — у травні 2019-го.

На його думку найголовніша підтримка НАТО України – це тренування українських військових заради того, щоб вони могли захищати власну територію.

«Я бачу націю, яка хоче захистити свій суверенітет, і США дуже в цьому допомагають», — наголосив Волтерз.

На питання про те, що НАТО виявилося геть неготовим відповісти на анексію Криму, військовий сказав, що особливо за останні три років Альянс суттєво поліпшив можливість швидко ухвалювати рішення. І наполіг, що вважає «надзвичайно позитивним те, що військові мають консультуватися з цивільним урядом, бо зрештою військові лише виконують накази тих, хто підзвітний народу».

Поділитись: