Підозрювані у справі вбивства Шеремета, репортаж з Одеси, де в результаті пожежі загинуло 16 людей, репортаж з нормандського формату та інтерв'ю з учасником переговорів. І наостанок книга Анастасії Леухіної про смерть.

Кого підозрюють у вбивстві Павла Шеремета?

Головна новина тижня – міністр Аваков звітував перед президентом Зеленським про розслідування вбивства Павла Шеремета. В убивстві журналіста підозрюють наразі тьох людей – Андрія Антоненка, більше відомого як музикант Riffmaster, Юлію Кузьменко — волонтерку та лікарку з Охмадтиту (їх обох взяли під варту на два місяці) та військову Яну Дугарь (її взяли під цілодобовий домашній арешт). Самі вони кажуть, що про Шеремета дізналися в день його смерті.

Журналісти «Української правди», в якій працював Шеремет, та його друзі кажуть, що наразі до цих нових фактів ставляться обережно, бо доказів, на яких ґрунтуються підозри, поки що мало.

Наша кореспондентка Віка Рощина провела майже дві доби на ногах, розібралася з цією справою і написала текст, щоб ви зрозуміли що до чого.

«Мамусю, я вас дуже-дуже люблю. Тут все горить. Я стрибатиму». Репортаж з одеської вулиці, де згорів коледж

Наступний текст, дуже непростий емоційно, але все ж раджу почитати – репортаж Тетяни Безрук з Одеси, де в результаті пожежі в коледжі загинуло 16 людей. Таня поговорила з батьками Ксенії Бабченко, яка стрибнула з п‘ятого поверху, але не врятувалася. Батьки розповідають, що їм казала донька, коли телефонувала з навчального закладу після початку пожежі. Вони хочуть залишити свої спогади про доньку і застерегти всіх ставитися серйозно до власної безпеки і безпеки своїх дітей. 

«Поки нічия: складний діалог із непростими людьми» — репортаж hromadske з паризької зустрічі «нормандської четвірки»

Тиждень розпочинався з важливої для України зустрічі — президент Зеленський уперше взяв участь у переговорах в «нормандському форматі» в Парижі. Ця зустріч узагалі відбулася вперше за останні три роки, бо ще в 2016 Путін відмовився сідати з Порошенком за цей стіл переговорів, мовляв, неефективно. Чи можна назвати цю зустріч ефективною, до чого домовилися, як тримався Зеленський та чому шкутильгав Путін — Настя Станко, Наталка Гуменюк та Олександр Кохан зібрали все що дізналися в репортажі з Парижа. 

А Ангеліна Карякіна та Макс Каменєв поговорили про це у новому випуску подкасту WTF.

«Французькі й німецькі дипломати хапалися за голови: так не робиться!» — представник України в Мінську про «Нормандію»

І наступного дня після повернення з переговорів до нас в ефір програми «Нині вже» вперше завітав представник політичної підгрупи на переговорах у Мінську Олексій Резніков. Він теж був у складі делегації в Парижі, чув перші слова Путіна до Зеленського, знає про що вони говорили на зустрічі у форматі «Україна-Росія». Те що міг — розказав нам в ексклюзивному інтерв‘ю 

Не боятися смерті: про реанімації, паліатив та мистецтво життя. Розмова з Анастасією Леухіною

Анастасія Леухіна написала книжку про смерть. Але вона зовсім не страшна і так і називається «Зовсім не страшна книга. Про життя, смерть та все, що поміж ними». Вона про те, що стосується кожного з нас, про те, що не варто боятися і не говорити про смерть, ніби це Волан-де-Морт, про те, що краще знати, що тебе очікує, ніж вдавати що цього не існує. 

Тетяна Огаркова та Анастасія Власова поговорили про те, що спонукало її написати про це.

Дивіться також наші матеріалів у Youtube, підписуйтеся у Інстаграмі та Телеграмі.

Аби ми могли і надалі писати та збирати для вас головні історії тижня підтримайте нас та станьте частиною нашої Спільноти. А за кожну допомогу, ми даруємо подарунки, їх обираєте ви.

Поділитись: