Світ / Сусідні країни

Головний редактор видання Meduza звільнився після звинувачень у домаганнях

Meduza
Світ/Сусідні країни/Головний редактор видання Meduza звільнився після звинувачень у домаганнях
Зберегти
Вигляд
Головний редактор незалежного російського видання Meduza Іван Колпаков подав у відставку попри те, що рада директорів вирішила залишити його на посаді. Таке рішення пов'язане зі звинуваченнями, які висунула проти нього дружина одного зі співробітників видання. Він повідомив редакції про своє рішення ​​9 листопада.

. На засіданні ради директорів Meduza раніше ухвалили рішення про те, що Колпаков залишиться головним редактором, але пізніше він самостійно вирішив піти у відставку.

«Це єдиний спосіб зупинити кризу навколо редакції і мінімізувати збиток репутації», — заявив Колпаков.

«Я йду, тому що мені боляче бачити, як ви знищуєте то, що я будував. Тому що мені противна несправедливість. Тому що не всі, що зламалося, потрібно обов’язково лагодити», — написав він у Facebook.

Він додав, що «категорично відмовляється визнавати звинувачення в харассменті й сексуальних домаганнях». «Але я опинився в ситуації, коли неможливо і безглуздо себе захищати. Втім, про це якось іншим разом», — резюмував Колпаков.

Виконувачкою обов'язків головного редактора призначили Тетяну Єршову, яка раніше обіймала посаду керівної редакторки видання.

Зазначимо, Іван Колпаков є одним із засновників Meduza, він був головним редактором видання з 2016 року.

Нагадаємо, 25 жовтня головного редактора видання Meduza Івана Колопакова відсторонили від посади через звинувачення в домаганнях. Як повідомила Російська служба BBC, Колопаков сам попросив відсторонити його від посади. Як з'ясувалось, звинувачення на його адресу висунула людина, яка не працює на Meduza.

6 листопада у Meduza повідомили, що Колпакова відновили на посаді головреда видання. Також журналісти розповіли подробиці інциденту, який стався за участі Колпакова.

Після цього співробітник видання Meduza, який звинуватив головреда видання Івана Колпакова у тому, що той домагався до його (співробітника) дружини, звільнився з видання за власним бажанням.

За даними видання, інцидент стався 20 жовтня, коли редакція Meduza відзначала у Ризі день народження.

«На вечірці стався неприємний інцидент. Приблизно о 4:00 ранку головний редактор Іван Колпаков, який був сильно п'яний, доторкнувся до сідниці дружини одного із співробітників Meduza та сказав: «Ти єдина на цій вечірці, кого я можу харассити (домагатись, ред.), і мені за це нічого не буде» — після чого пішов. Про ці події ми знаємо зі слів дівчини, яка вирішила зберегти анонімність. У нас немає приводів їй не довіряти», — розповіли у Meduza.

Водночас сам Колпаков стверджує, що не пам'ятає, що саме сталося на вечірці, але визнає, що таке могло статися.

Після інциденту, 22 жовтня, чоловік постраждалої — співробітник Meduza розповів про це на редколегії видання. Колпаков у цей час вирушав у відрядження, але дізнавшись про звинувачення, «негайно повернувся до редакції і зібрав екстрену редколегію», розповіли у Meduza.

У виданні також пояснили, чому вирішили відновити на посаді Колпакова: «Це разовий інцидент. Проблема не носить системного характеру. Колпаков ніколи не дозволяв собі такого в минулому. Двотижневе відсторонення від роботи і публічне (а також внутрішнє) засудження рада вважає достатнім покаранням».

Пов`язані новини