Карпатські ліси в Ужанському природному парку
Фото:

Ужанський національний природний парк

Працівники Ужанського національного парку не пускають на робоче місце нового голову після того, як Міністерство енергетики та захисту довкілля звільнило попереднього через завдання 2,3 мільйона гривень збитків незаконними рубками дерев.

Про це повідомляє прес-служба Міненерго.

«З 2016 по 2018 рік, коли директором парку був Віктор Биркович, Державною екологічною інспекцією України проведено три планові та шість позапланових перевірок, у результаті яких зафіксовано низку порушень на загальну суму 2 мільйони 319 тисяч 630 гривень збитків. Зокрема, було виявлено незатверджені ліміти вирубування дерев, незаконні суцільні рубки, незаліснення щойно вирубаних ділянок та невідповідність площ та контурів ділянок», — повідомили у Міненерго.

Там зазначають, контракт з Віктором Бирковичем через порушення закону продовжувати не стали та призначили нового керівника природного парку. Однак працівники заповідника не пускають його на робоче місце.

«Проте, працівники парку не допускають до робочого місця нового керівника Василя Пацканя, про що була складена відповідна заява у поліцію. Мінекоенерго буде вжито всіх необхідних заходів для забезпечення порядку в Ужанському національному парку та недопущення знищення довкілля та розкрадання природних ресурсів», — йдеться у повідомленні міністерства.

Там зазначають, що Ужанський природний парк — унікальний, адже це перший у світі заповідник, який розташований на кордонах трьох держав: України, Польщі та Словаччини. Крім цього, природжений парк внесено до переліку ЮНЕСКО через старовікові ліси та букові праліси, які там ростуть.

30 жовтня 2019 року Рада проголосувала закон, який забороняє суцільні рубки лісу в Карпатах. Тоді за нього проголосував 301 депутат.

17 жовтня в Україні запустили онлайн-карту рубок лісу, за допомогою якої можна виявити нелегальні вирубки.

Поділитись: