Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук закликав депутатів Верховної Ради України підтримати законопроекти про ринок землі.

Про це Гончарук написав у Facebook вранці 13 листопада перед початком засідання Верховної Ради.

«Земельна реформа — це не про розпродаж землі. Це — про відновлення справедливості та про права людини самостійно вирішувати, що робити зі своїм паєм — продати, працювати на ньому чи здавати в оренду», — зазначив він.

Гончарук підкреслив, що з прихильниками та противниками ринку землі проекти обговорювали кілька місяців.

«Ми не можемо задовольнити усіх, наше завдання — балансувати інтереси всіх стейкхолдерів (а не однієї певної групи), встановлювати прозорі правила гри і підтримати чесну конкуренцію. Ця реформа робиться в першу чергу для українців та в інтересах українців», — зазначив прем’єр. 

Зазначимо, що 13 листопада Рада планує розглянути проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Також депутати в порядку денному мають ще 10 альтернативних документів. Президентський законопроєкт передбачає відкриття земельного ринку у 2020 році. Володимир Зеленський запевнив, що для іноземців ринок землі відкриють лише за результатами загальнонаціонального референдуму. Водночас в запропонованому до першого читання законопроєкті є перехідний період до 1 січня 2024 року – до цього періоду юридичні особи з бенефіціарами-іноземцями купувати землю не зможуть.

Земельна реформа передбачає фінансову підтримку дрібних фермерів, водночас вона також має сприяти розвитку середніх і великих фермерів, повідомив заступник міністра розвитку економіки Тарас Висоцький.

Наявність заборони на продаж землі та відсутність ринку сільськогосподарських земель в Україні призводить до того, що економічне зростання недоотримує близько 1% від валового внутрішнього продукту щороку, зазначив головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Гурієв.

Поділитись: