Земельна реформа передбачає фінансову підтримку дрібних фермерів, водночас вона також має сприяти розвитку середніх і великих фермерів.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на hromadske сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

«Українське сільське господарство є унікальним. Тут є симбіоз: 15% землі обробляється дрібними фермерами та виробляється продукція, 25% — великими, а ще 60% — середніми. Вони достатньо гармонійно працюють. Наша ідея — не ламати це, а щоб структура збереглася і розвивалася», — зазначив заступник міністра.

За його словами, в Україні є достатньо земель для того, щоб могли існувати фермерства у різних формах.

Висоцький додав, що реформа водночас передбачає підтримку дрібних фермерів коштом державного бюджету. У підтримки є обмеження — 5 мільйонів гривень у рік.

«Дати імпульс усім розвиватися, щоб у кінцевому результаті мати економічний ріст та збільшення доходів українців-власників», — підсумував заступник міністра.

18 жовтня профільний комітет парламенту рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт про ринок землі, у якому пропонується заборонити продаж сільгоспземель іноземцям протягом 4 років після запровадження ринку землі.

Нагадаємо, що відповідно до останніх соціологічних опитувань групи «Рейтинг», 73% українців не підтримують запровадження ринку землі. У вересні опитування про ставлення до ринку землі проводив фонд «Демократичні ініціативи». Відповідно до результатів цього опитування, 56% громадян підтримували право українців на продаж землі, а 28% були проти цього.

10 жовтня Володимир Зеленський виступив за тимчасове обмеження на продаж землі іноземців після скасування мораторію.

5 вересня Кабмін затвердив законопроєкт про ринок землі. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що цей законопроєкт є лише першим з низки актів, направлених на створення ринку землі в Україні. Згодом даний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді.

За словами міністерки фінансів Оксани Маркарової, за допомогою програми уряду зі здешевлення кредитів на купівлю землі, ставки на ці кредити знизять нижче 5% річних. На цю програму у 2020 році передбачили 4,4 мільярда гривень.

19 вересня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні запрацює 1 жовтня 2020 року.

Раніше в уряді повідомили, що дозволять іноземним компаніям продавати та купувати земельні паї. Водночас для цього цим компаніям треба створити юридичну особу в Україні.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський доручив парламенту до 1 грудня 2019 року ухвалити законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський виступив за скасування мораторію на продаж землі та відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.

Зазначимо, що через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні (дію мораторію на продаж) єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є її здача в оренду. Договори на оренду землі зазвичай є довгостроковими та укладаються в середньому на 8-10 років. При цьому, вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок — неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.

Поділитись: