Google до кінця 2021 року планує випустити смартфон, який згинається. Про це повідомляє спеціалізований портал 9to5Google з посиланням на внутрішній документ компанії, який потрапив у розпорядження журналістів.

У документі перераховуються параметри мобільних операційних систем усіх фірмових смартфонів Google, починаючи з Pixel 2, і згадуються чотири ще не випущені пристрої під кодовими назвами «барбет», «ворон», «іволга» і «паспорт».

Зазначена також начебто дата виходу пристроїв — четвертий квартал 2021 року, а також примітка «згинається» навпроти пристрою з кодовою назвою «паспорт». Видання припускає, що «ворон» та «іволга» можуть позначати майбутні моделі Pixel 6.

Утім документ, як підкреслює 9to5Google, стосується розробки мобільних операційних систем і може не відображати дати виходу безпосередньо пристроїв. У Google виданню відповіли, що не коментують чутки й домисли.

А Google взагалі може розробляти такі смартфони?

А чому ні? У 2019 році про те, що Google розробляє смартфон, що згинається, повідомив портал CNET. Точніше, йому про це в інтерв’ю розповів керівник розробки Pixel Маріо Кверіос. «Ми справді розробляємо прототип технології. І ми робимо це вже тривалий час», — сказав він.

Але тоді ж Кверіос уточнив: ще не час випускати такі смартфони у масовий продаж: «Просто зараз вам не потрібен смартфон, що згинається. Це просто штука, якою приємно володіти, і все».

Утім смартфони, що згинаються, вже є на ринку. Піонером у цій лінійці став Samsung Galaxy Fold, який вийшов саме 2019 року. Щоправда, в першій моделі під час тестування знайшли баг, через який відмикався весь екран, тож Samsung довелося терміново відкликати партію і випускати виправлену модель.

Діагональ Samsung Galaxy Fold складає аж 7,3 дюйма. Він закривається як книжечка (можливо, звідси Google і взяла кодову назву «паспорт»). В Україні його можна знайти за ціною в середньому 50 тисяч гривень.

Крім того, на ринку є й інші смартфони, що згинаються: Samsung Galaxy Z Flip (згинається не вздовж, а впоперек, і коштує трохи дешевше), Huawei Mate X (офіційно продається тільки в Китаї, а коштує ще дорожче), Motorola RAZR (теж згинається впоперек).

Поділитись: