З 10 червня в областях України, де буде позитивна епідемічна ситуація, зможуть відкритися готелі та санаторії.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу 5 червня.

Він розповів, що напередодні у Хмельницькій області відбулася зустріч із туристичним бізнесом.

«Постановою Кабінету міністрів про введення адаптивного карантину передбачено: за умови досягнення критеріїв, з 10 червня може бути дозволено відкриття засобів розміщення, що значить, що окрім готелів можна буде відкривати і санаторії, а також інші місця для відпочинку», — сказав Ляшко.

Він нагадав, що в Україні на сьогодні дозволені відкриті міжобласні перевезення автомобільним і залізничним транспортом, також відновлені внутрішні перельоти в країні, але немає можливості пересуватися туристичним групам більш як 10 осіб. Тож у найближчому майбутньому влада подумає про те, щоб дозволити туристичні групи до 50 осіб.

«Туристичний бізнес звернувся до президента, це було обговорено на нараді, ми найближчим часом будемо ініціювати розгляд цього питання на засідання Кабінету міністрів, щоб дозволити пересування груп до 50 осіб, оскільки вони у більшості їздять на автобусах і автобуси мають до 50 місць. Зможемо ініціювати чергове пом’якшення (карантину — ред.) для розвитку внутрішнього туризму», — заявив санітарний лікар.

З початку епідемії в Україні коронавірусне захворювання COVID-19 підтвердили у 25 963 людей, з них 762 померли від ускладнень, а 11 372 — одужали. 

Нагадаємо, з 22 травня до 22 червня в Україні діє так званий «адаптивний» (локальний) карантин. Це означає, що в разі загострення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах, обмежувальні заходи буде посилено саме там, а не по всій країні.

Умови для пом'якшення карантину такі:

  • загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тисяч населення (інцидентність). Вона має становити менше ніж 12 людей на 100 тисяч населення.
  • середня кількість ПЛР-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50%.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: