Генпрокуратура допитала заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова у справі Майдану. Допитувати його мали як свідка щодо зловживання владою правоохоронцями та організації умисних вбивств у справі про перешкоджання Євромайдану в листопаді 2013 — лютому 2014-го.

«Слідчі встановлювали, що було 18, 20, 21 лютого. По всім цим фактом я вже неодноразово давав покази. Допит пройшов у теплій дружній обстановці», — сказав колишній заступник голови адміністрації президента Януковича Андрій Портнов вийшовши з ГПУ, передає журналістка Громадського.

За його словами, сьогодні відбулося два допити у справі Майдану, в якій він фігурує як свідок. 

Допити Портнов вважає спробою його залякати

«Я думаю, що оскільки я вже на цю тему давав відповіді й зараз мене заново запитати — основною метою було відволікти мене та дати мені сигнал, щоби я можливо збавив тема по Порошенку. Тема ми не збавимо — посилимо. Залякувати нас не потрібно», — сказав ексчиновник.

Крім того, Портнов звинуватив спікера Ради Андрія Парубія і директора департаменту спецрозслідувань Сергія Горбатюка в організації злочинного угрупування. За словами Портнова, основною метою діяльності Горбатюка є «уникнення від відповідальності тих, хто причетний до масових вбивств на Майдані».

Андрій Портнов, який обіймав посаду радника експрезидента Віктора Януковича у 2011–2014 роках, повернувся в Україну 19 травня 2019-го після п’ятирічної відсутності. У 2014 році Портнов виїхав з України, певний час жив у Росії, а потім переїхав до Відня.

У березні 2018-го СБУ порушила справу про держзраду щодо ексзаступника глави АП часів Януковича Портнова. Через це Портнов подав позов до суду на Службу безпеки України.

6 березня 2014-го ЄС запровадив санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини. Серед них був і колишній голова адміністрації президента Януковича Андрій Портнов.

Пізніше в березні 2015-го Європейський союз продовжив санкції, але виключив зі списку Андрія Портнова.

Поділитись: