Генпрокуратура України направила запит до Німеччини на екстрадицію екс-депутата від партії «Батьківщина», бізнесмена Дмитра Крючкова, якого НАБУ підозрює у розкраданні коштів бюджетного підприємства «Запоріжжяобленерго» і який фігурує у розслідування журналістів програми «Схеми».

«Орган досудового розслідування запросив видачу К. (Крючкова, ред.), найближчим часом сподіваємося на позитивні новини. Але на все свій час, не буду забігати наперед», — повідомив заступник генпрокурора Євген Єнін.

Він не уточнив, коли Генпрокуратурою був надісланий запит.

Нагадаємо, 28 березня журналісти «Схем» опублікували розслідування про причетність Кононенка до виведення коштів з обленерго. За даними журналістів, соратник президента разом із олігархами братами Суркісами через компанії-прокладки виводили кошти за кордон. Учасником у цій схемі був екс-депутат «Батьківщини», екс-бізнесмен Дмитро Крючков, який втік з України. Із телефонних розмов, отриманих журналістами, відомо, що Крючков відвозив в офіс Кононенка готівку. 

Збитки від схем по виведенню коштів з державних обленерго детективами антикорупційного бюро тепер обраховуються у 1,5 млрд гривень.

Наразі Крючков чекає на екстрадицію у в’язниці Штадельхайм — одній з найбільших у Німеччині. 

Поділитись: