Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що вніс до реєстру досудових розслідувань три кримінальні провадження після закликів заборонити вогонь на Донбасі та відновити торговельні відносини з терористичними організаціями.

Про це йдеться у відеозверненні, поширеному на сторінці генпрокурора у Facebook.

«Сьогодні я особисто зареєстрував в реєстрі досудових розслідувань резонансну справу: за фактом про підготовку до фінансування тероризму, тобто дій, скоєних з метою фінансового або матеріального забезпечення терористичної групи, вчинені за попередньою змовою групою осіб — це для тих, хто вважає, що можна відновити торговельні відносини з терористичними організаціями, які захопили українське майно, державне або приватне, збирають нібито податки, а ми будемо з ними торгувати, беручи на себе відповідальність за чотири мільярди боргів ОРДЛО по електроенергії і воді», — сказав Луценко.

«Ще одна справа — за фактом підготовки до перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період проведення антитерористичної операції. І ще одна справа: за фактом державної зради, тобто дії, умисно скоєного громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності , недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України. Це фактові справи», — додав генпрокурор.

Раніше повідомлялося, що на переговорах у Мінську спробують домовитися про зняття економічної блокади Донбасу. Представник ОБСЄ на переговорах у Мінську Мартін Сайдік повідомив, що питання зняття економічної блокади підняли бойовики «ДНР» і «ЛНР», а Росія «в загальній формі» підтримала це.

Представник України Леонід Кучма заявив, що це питання є проблемою, яка потребує вирішення. Така ж позиція в президента Володимира Зеленського. Цю пропозицію вже розкритикував п’ятий президент Петро Порошенко.

Згодом в АП пояснили, що зняти блокаду Донбасу можливо тільки після скасування рубльової зони і «псевдонаціоналізації».

Також у Мінську домовилися розробити новий механізм припинення вогню на Донбасі.

Поділитись: