Генеральна прокуратура України викликала для вручення підозр і допиту колишнього голову Адміністрації президента Бориса Ложкіна, заступника глави АП Олексія Філатова та екс-очільницю Національного банку Валерію Гонтареву.

Відповідні повістки оприлюднені на сайті ГПУ.

Варто зауважити, що їх викликають «у якості підозрюваного».

Так, у документах вказане кримінальне провадження, яке стосується олігарха-втікача Сергія Курченка, підозрюваного у масштабних розкраданнях.

Зокрема, підозра Гонтаревій стосується розкрадання і сприяння злочинцям, а Філатову і Ложкіну — легалізації незаконних доходів і сприяння.

Їх викликають на 23 та 25 квітня.

Генпрокуратура також опублікувала аналогічні повістки для екс-міністра екології Миколу Злочевського та співвласника інвесткомпанії ICU Костянтина Стеценка.

Нагадаємо, Курченко залишив Україну після втечі Януковича у 2014 році. У його справі конфіскували Одеський нафтопереробний завод, а екс-керівників Одеського НПЗ оголосили в розшук. 22 квітня 2017 року колишнього заступника генерального директора з постачання Одеського НПЗ заарештували. А СБУ заявила про затримання ключового свідка у справі Курченка про розкрадання грошей Нацбанку України під його «керівництвом».

У січні 2018-го Al Jazeera повідомила, що Курченко продав українським олігархам право на гроші Януковича.

У березні у ГПУ заявили про завершення розслідування у справі Курченка.

Поділитись: