Олександр Онищенко та Павло Фукс придбали у олігарха-втікача Сергія Курченка компанію, яка володіє $160 мільйонами заморожених активів екс-президента Віктора Януковича.

Колишній український депутат та бізнесмен Олександр Онищенко та олігарх Павло Фукс придбали у олігарха-втікача Сергія Курченка компанію, яка володіє $160 мільйонами заморожених активів екс-президента Віктора Януковича.

Про це йдеться в розслідуванні Al Jazeera.

У документі, який є у розпорядженні журналістів Al Jazeera, як покупці фігурують український газовий магнат Олександр Онищенко, якого зараз розшукує влада, а також олігарх Павло Фукс, який має бізнес у Москві.

Інші документи свідчать про те, що продавцем був Сергій Курченко — український олігарх-втікач, якого пов'язують із екс-президентом Віктором Януковичем.

За даними Al Jazeera, сторони уклали контракт, однак не підписали його. Згідно з текстом контракту, Онищенко і Фукс у 2015 році заплатили майже $30 мільйонів (Онищенко — 67%, Фукс — 33%) за кіпрську компанію Quickpace Limited.

Ця компанія тримала облігації на суму $160 млн і готівкові гроші, які були заморожені українським судом, оскільки вони були отримані злочинним шляхом.

Онищенко та Фукс прагнули отримати прибуток в розмірі $130 млн, спробувавши розморозити активи.

Нині Quickpace належить Evermore Property Holdings Limited, кіпрській компанії, яка, в свою чергу, належить Dorchester International Incorporated. Власник останньої — Павло Фукс.

Раніше у НАБУ повідомили, що відкрили кримінальне провадження у зв'язку зі зникненням $156,8 млн і 218,1 тис грн з рахунків «Ощадбанку», які належали компанії Quickpace, яку пов'язують з Онищенком.

У Бюро у відповідь на коментар ГПУ заявили, що перерахування на рахунки Держказначейства арештованих в «Ощадбанку» коштів компанії Quickpace є незаконним.

Сам депутат Онищенко стверджує, що не має стосунку до арештованих коштів компанії Quickpace.

Також нагадаємо, що у січні минулого року суд обрав запобіжний захід у вигляді заочного арешту Сергія Курченка. У травні 2017 року Курченка оголосили в державний розшук та надали дозвіл на його затримання.

У червні 2017 року ГПУ погодила і направила Курченку  повідомлення про підозру в правопорушеннях за 9 статтями Кримінального кодексу України.

Однак, у травні минулого року Інтерпол зняв з міжнародного розшуку екс-чиновників з оточення президента-втікача Януковича, зокрема, й Курченка.

Адвокат Курченка Юрій Сухов у коментарі Громадському повідомив, що Інтерпол зняв Курченка з міжнародного розшуку ще наприкінці лютого — початку березня 2017 року, але, за його словами,  Генпрокуратура це приховала.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Гаманець» Януковича: що відомо про статки олігарха-утікача Сергія Курченка

Поділитись: