Гранітна крихта замість солі. Де в Києві застосують новий метод боротьби з ожеледицею?

У кожному районі Києва визначили п’ять парків або скверів, де під час експерименту для боротьби з ожеледицею використають гранітну крихту замість солі.
Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний 28 листопада.
Пілотний проєкт запровадять загалом для 50 парків або скверів у столиці. За словами Возного, такий спосіб боротьби з ожеледицею за допомогою гранітної крихти є більш екологічним.
«Цей підхід має багато переваг і заслужено популярний у багатьох країнах світу, зокрема в Німеччині, Австрії та країнах Скандинавії. Наразі в кожному районі Києва виділено п’ять парків або скверів, де цього року проведемо експеримент», — зазначив він.
У КМДА зазначили, щотехнічна сіль та інші протиожеледні реагенти погано впливають на рослини та можуть бути шкідливими для тварин. Водночас гранітна крихта є безпечною, а ще її можна використовувати повторно наступної зими.
Однак крихта не спричиняє танення криги та снігу, на відміну від солі та інших хімічних реагентів. Натомість тонна крихти коштує 850 грн, що у 15 разів дешевше за тонну технічної солі, тож це дозволить економити бюджетні кошти.
- Поділитися: