Греція побудувала 40-кілометровий паркан на кордоні з Туреччиною, щоб стримувати афганських мігрантів

Паркан поблизу села Порос на грецько-турецькому кордоні до того, як його розширили, травень 2021 року
Паркан поблизу села Порос на грецько-турецькому кордоні до того, як його розширили, травень 2021 рокуAP Photo/Giannis Papanikos, File

У Греції завершили будівництво 40—кілометрового паркану на кордоні з Туреччиною, щоб стримувати потім мігрантів з Афганістану після захоплення країни талібами.

Про це повідомляє Reuters.

Міністр захисту громадян Греції Міхаліс Крісохоїдіс заявив, що у країні завершили розширення паркану, який спершу був 12,5 км завдовжки. На ньому також встановили нову автоматизовану електронну систему моніторингу.

«Ми не можемо чекати можливого напливу. Наші кордони залишаться безпечними та недоторканними», — сказав міністр.

Минулого тижня грецький уряд заявив, що Греція не стане «воротами до Європи» для мігрантів з Афганістану. Це ж питання обговорили президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та прем'єр Греції Кіріакос Міцотакіс

Останніми місяцями Греція посилила міграційну політику, зокрема табори для мігрантів відгороджують парканами. Також уряд оголосив тендери на будівництво об'єктів закритого типу на островах неподалік Туреччини.

У 2015 році Європа зіткнулася з міграційною кризою, оскільки люди тікали від війн та бідності на Близькому Сході. Понад мільйон людей переправлялись Егейським морем на човнах із Туреччини до Греції. Приблизно 60 тисяч мігрантів залишилися у Греції, решта вирушили до інших європейських країн.

Туреччина уклала угоду щодо припинення потоку мігрантів у 2016 році в обмін на фінансову підтримку. Тепер у Греції побоюються повторення кризи через ситуацію в Афганістані.

Що відбувається в Афганістані?

Після оголошення про виведення військ США й НАТО з Афганістану у травні 2021 року там почалися активні воєнні дії. Вони зрештою призвели до захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан» 15 серпня. Президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни до Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.

Зрештою, 19 серпня «Талібан» оголосив про створення «Ісламського Емірату Афганістан». Країна вже мала цю назву понад 20 років тому, коли «Талібан» контролював тамтешню владу.

Після виїзду Гані віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех заявив, що за конституцією саме він тепер є очільником країни. Салех, за даними ЗМІ, наразі збирає коаліцію, що протистоятиме владі «Талібану» в Афганістані, у північній провінції Панджшер, яка єдина не визнала владу «Талібану».

Таліби, які вже правили Афганістаном у 1996-2001 роках, обіцяли не відновлювати сувору систему шаріату за середньовічним зразком. Проте люди на місцях стверджують, що це не так. ЗМІ повідомляють про померлих на акціях протесту, що відбувалися від 16 серпня. Західні країни спішно евакуюють своїх громадян та афганців з Афганістану.