Позачерговий собор ієрархів Православної церкви Еллади визнав Православну церкву України на чолі з митрополитом Епіфанієм.

Про це повідомив митрополит Епіфаній.

Офіційне оголошення Священного синоду церкви Греції очікується найближчим часом.

Церква Еллади стала першою після Вселенського патріархату, який надав автокефалію ПЦУ, з-поміж помісних православних церков світу, яка визнала незалежну ПЦУ та вступає з нею у міжцерковне спілкування.

Рішення в Афінах має відкрити шлях для активнішого визнання незалежної Православної церкви України світовим православ'ям. Також це може сприяти переходу до автокефальної церкви парафій від Української православної церкви Московського патріархату.

Митрополит Епіфаній подякував Синоду церкви Греції та висловив сподівання, що найближчим часом відвідає Афіни.

«Вірю, що в недалекому майбутньому матиму радість відвідати близькі моєму серцю Афіни та особисто передати наші почуття любові й поваги Блаженнійшому Архієпископу Ієроніму, братам ієрархам і всій повноті Церкви Греції», — написав митрополит у Facebook.

Нагадаємо,

  • 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
  • 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
  • 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Таким чином, процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно була завершена.
  • 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
Поділитись: