Міжнародна природоохоронна організація Greenpeace заявила, що злиття відфільтрованої води з японської АЕС «Фукусіма» у море може нашкодити ДНК людей, що проживають у цьому регіоні. На думку організації, влада Японії приховує справжні потенційні ризики такого рішення.

Про це Greenpeace зазначили у своєму останньому звіті.

У публікації природозахисників вказується, що у воді, яка з 2011 року зберігається у водосховищах станції, перевищені норми всіх шкідливих речовин. Зокрема, вода має небезпечний рівень вмісту радіоактивного ізотопу вуглець-14. 

Окрім цього, влада Японії визнавала, що вода містить відносно низькорадіоактивний тритій, який не можна вивести жодними очищувальними системами.

Також в організації зазначають, що 72% води в резервуарах потребує повторного очищення, оскільки система ALPS не справилась з цим.

Нагадаємо, станом на вересень 2020 року на АЕС накопичилось 1,23 мільйона тонн води, всього заповнені 1044 резервуари. Влада Японії вже 7 років обдумує, як утилізувати воду, яку використовували для охолодження АЕС під час аварії на станції у 2011 році.

Серед найбільш «реалістичних варіантів» чиновники називали саме утилізацію радіоактивної води в морі або її випаровування. Вже цього місяця влада Японії хоче ухвалити рішення про спуск води. Це підтримали у Міжнародному агентстві з атомної енергії. 

Однак японська електроенергетична компанія TEPCO, яка працює з «Фукусімою», зазначала, що всі дані про забруднення води спеціально занижували, а приблизно 70% всієї очищеної води в резервуарах містить радіоактивні речовини, вміст яких перевищує норму.

Що сталось на АЕС «Фукусіма»?

11 березня 2011 року на атомній електростанції «Фукусіма», яка розташована на північно-східному узбережжі Японії, сталась аварія найвищого (сьомого) рівня за шкалою INES. Аварію спровокував землетрус та цунамі, що слідувало за ним. Через затоплення підвальних приміщень, де були резервні генератори та батареї, АЕС повністю знеструмилася, тож нічим було охолоджувати ядерні реактори.

Як наслідок, на трьох енергоблоках розплавилося ядерне паливо, на 1-му, 3-му та 4-му енергоблоках стались вибухи. Жителів територій в радіусі 20 км навколо АЕС евакуювали, а станцію охолоджували морською водою. Аварію вдалося ліквідувати 15 березня, після чого почались роботи зі стабілізації АЕС. Усього через вибух евакуювали 164 тисячі людей. Під час цунамі та аварії загинули 5178 людей та ще 8 606 зникли безвісти. 

Поділитись: