Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на годині запитань до уряду у Верховній Раді заявив, що ініціює перевірку облгазів.

Перед цією заявою лідер «Радикальної партії Олега Ляшка» скаржився на нарахування боргів за газ та суми в рахунках громадян, які вищі за визначені урядом.

На що Гройсман відповів, що також «бачив це у ЗМІ».

«Я теж бачив це у ЗМІ і стурбований, бо людям нараховують якісь химерні борги. Заявляю, платіть не більше 8,55 і тільки по лічильнику. Все інше — шахрайство. Ніяких попередніх боргів бути не може», — сказав Гройсман.

Після чого він заявив, що ініціює велику перевірку місцевих облгазів за участю представників Міністерства регіонального розвитку та ЖКГ, Міністерства енергетики та Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

За словами Гройсмана, облгази треба «привести до тями», оскільки вже занадто багато скарг на їхню роботу.

Напередодні у національній акціонерній компанії Нафтогаз повідомили, що протягом декількох останніх тижнів облгази та газозбутівні компанії, які належать компанії «РГК» Дмитра Фірташа, надсилають споживачам платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженнями про донарахування за наступні місяці, нібито через вимоги Нафтогазу.

Раніше компанія Фірташа «РГК» у суді домоглася скасування передачі особистих даних споживачів газу Нафтогазу. Ці дані Нафтогаз планував використати для ідентифікації споживачів газу та зменшення обсягів зловживань.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Поділитись: