Суд казахського міста Алмати засудив до трьох років позбавлення волі громадянина Казахстану, який брав участь у війні на Донбасі на боці так званих «Л/ДНР». Про це повідомляє місцеве видання «Vласть».

У рішенні суду вказано, що громадянин Казахстану О. з вересня 2014 по 2016 рік «умисно й неправомірно» брав участь у бойових діях на боці так званих самопроголошених республік «ЛНР» і «ДНР» проти Збройних Сил України.

Чоловікові інкримінували статтю 172 Кримінального кодексу Казахстану (Участь в іноземних збройних конфліктах). Покарання за неї — позбавлення волі на строк від п’яти до дев’яти років.

Утім під час винесення вироку суд узяв до уваги щиросердне каяття чоловіка, сприяння слідству і відсутність судимості, через що йому присудили менш суворе покарання — три роки позбавлення волі.

Іноземці серед бойовиків

В Україні відкрито 15 кримінальних проваджень щодо іноземців, які воювали на Донбасі з боку бойовиків. Серед них — троє громадян Киргизстану, п’ятеро громадян Боснії та семеро громадян Бразилії.

Їм інкримінують три статті Кримінального кодексу: участь найманців у збройному конфлікті; умисні дії з метою зміни території України; участь у незаконних збройних формуваннях у нападі, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків.

Іноземцям загрожує максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна або без.

Серед іноземців, які воювали на Донбасі, є й найманці російської приватної військової компанії «Вагнера». 33 найманців затримали в Білорусі 29 липня — тоді їм інкримінували дестабілізацію ситуації в країні перед президентськими виборами 9 серпня.

За даними української прокуратури, принаймні 28 із них (зокрема 9 українців) воювали проти України на Донбасі на боці бойовиків. Україна звернулася до Білорусі з проханням видати їх. Але 14 серпня Мінськ передав усіх затриманих найманців Росії.

Поділитись: