Конфіскацію 1,5 млрд доларів «грошей Януковича» Луценко вважає одним з основних результатів своєї роботи на посаді. Проте сам текст судового рішення, яким конфіскували гроші, не оприлюднили досі
Фото: УНІАН
Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду заяву Центру протидії корупції щодо незаконного засекречення вироку Краматорського суду, яким конфіскували 1,5 млрд доларів Януковича.

У жовтні 2017 Центр протидії корупції подав до суду на генпрокурора Юрія Луценка та прокурора сил АТО Костянтина Кулика, які засекретили своїми рішеннями вирок Краматорського суду.

«Ми переконані, що вирок незаконно засекретили, щоб приховати від суспільства те, як вкрали ці 1,5 млрд доларів за часів Януковича та хто з чинних та екс-високопосадовців був співучасником цього злочину», — заявили в ЦПК.

Від вимог до генпрокурора Луценка ЦПК був змушений відмовитися, а вимогу до прокурора Кулика суди навіть відмовилися розглядати по суті.

«Не дивно, адже вирок дуже скандальний — незаконно засекречений і приховує причетність соратників Президента Порошенка до схеми», — кажуть в Центрі протидії корупції.

Тепер звернення розгляне Європейський суд з прав людини.

28 березня 2017 Краматорський міський суд Донецької області у судовій справі ухвалив вирок, яким затвердив угоду про визнання винуватості громадянином Кашкіним А.П. у вчиненні відмивання коштів та створенні злочинної організації. Цим же вироком застосували спеціальну конфіскацію коштів і облігацій внутрішньої державної позики України на загальну суму 1,5 млрд доларів, шляхом їх зарахування до державного бюджету України.

Це був перший випадок спеціальної конфіскації в історії України з безпрецедентною сумою коштів. Слід зазначити, що конфіскацію 1,5 млрд доларів «грошей Януковича» Юрій Луценко вважає одним з основних результатів своєї роботи на посаді. Проте сам текст судового рішення, яким конфіскували гроші, не оприлюднили досі.

У січні 2018 документ, який може бути вироком Краматорського суду, опублікував телеканал Al Jazeera. Згідно із ним вивести $ 1,5 млрд коштів Януковичу допомогла компанія ICU. ЇЇ до 2014-го року очолювала екс-глава НБУ Валерія Гонтарева.

Ця компанія багато років виступала фінансовим консультантом Порошенка ще до обрання його президентом, також ICU є радниками щодо продажу Roshen. У квітні 2016 компанія заявила про передачу Roshen у сліпий траст. 

ДЕТАЛЬНІШЕ ЧИТАЙТЕ: 500 слів про «гроші Януковича»

Поділитись: