Grumpy Cat, Гарлем Шейк та Жабка Пепе: Huffington Post назвав меми десятиліття

Видання Huffington Post назвав найкращі меми останнього десятиліття.

«Протягом останніх 10 років ми сумували з Кіану, танцювали під Гарлем Шейк, зламали Інтернет через Кім Кардаш’ян і полюбили Малюка Йоду», — йдеться у статті.

2010 рік — Сумний Кіану Рівз

Фотограф Рон Асадорян зняв самотнього Кіану Рівза у травні 2010 року, коли він їв сендвіч на лавці в парку. Фото стало популярним в інтернеті: користувачі, зокрема, «підсаджували» Кіану до різних героїв.

2011 рік — Поблажливий Вонка

Головний герой мюзиклу «Віллі Вонка і шоколадна фабрика» став мемом 2011 року. Часто зображення Вонки супроводжується коротким підписом: «Ну-ну, продовжуй...»

Актор Джин Вайлдер, який зіграв Вонка, помер у серпні 2016 року у США

2012 рік — Grumpy Cat

Кішка на імʼя Соус Тардар, відома як Grumpy Cat, стала відомою після того, як брат її власниці Табати Бундесен у вересні 2012 року розмістив фотографію кішки на сайті Reddit. Зовнішність тварини повʼязана з вродженою карликовістю і неправильним прикусом. У травні 2013 року кішка отримала премію Webby Award у номінації «Мем року». У травні 2019 року Grumpy Cat померла, коли їй було 7 років.

2013 рік — Гарлем Шейк

Мем з’явився після того, як відеоблогер Джордж Міллер, переодягнений у персонажа свого каналу Pink Guy, зняв із друзями відео під пісню Harlem Shake американського музиканта Baauer. Під час приспіву персонажі починають хаотично рухатися. Згодо інші користувачі намагалися повторити відео в різних умовах. Особливістю є те, що тривалість відео не має перевищувати 30 секунд.

2014 рік — Кім Кардашʼян

Мем з’явився після того, як журнал Paper опублікував фото Кім Кардаш’ян, на якому вона у такій позі, щоб налити шампанське у келих, який стояв на її сідницях. Після цього користувачі соціальних мереж створили хештег #BreakTheInternet.

2015 рік — Біло-золоте чи чорне-синє плаття

Мати нареченої з Шотландії купила сукню та надіслала дочці її фотографію. Через те, що фото було не чітке, виникла оптична ілюзія. В інтернеті почали сперечатися щодо справжнього кольору сукні: блакитно-чорного чи біло-золотого.

Феноменом зацікавилися нейробіологи, які встановили, що причина полягає в оптичній ілюзії через неправильну світловіддачу та обробку фото. Після того як цей знімок став популярним, багато користувачів зажадали придбати саме таку сукню — продажі зросли в кілька разів.

2016 рік — Жабка Пепе

Жабеня Пепе створив художник Метт Ф’юрі у 2005 році для коміксу Boy’s Club. Картинка стала популярною після того, як її запостив у Twitter президент Дональд Трамп в контексті передвиборчої кампанії.

2017 рік — Хлопець, який відволікся

Цей мем створили на основі світлини 2015 року іспанського фотографа Антоніо Гіллема. Користувачі соціальних мереж почали використовувати зображення як мем на початку 2017 року, а в серпні воно стало вірусним — його використовували, щоб зобразити різні форми невірності й не тільки.

2018 рік — Байкери, які лаються

В одній із серій американського реаліті-шоу American Chopper батько Пол Тевтол-старший та син Пол Тевтол-молодший сваряться. У кінці син кидає стілець і звільняється з роботи. Картинки цього сюжету запостили на Reddit, а на початку 2018 року користувачі почали придумувати смішні підписи до них і публікувати в Twitter.

2019 рік — Малюк Йода

Цьогоріч стримінговий сервіс Disney+ випустив космічний вестерн «Мандалорець», який є частиною всесвіту «Зоряних воєн». Головний герой серіалу — представник майже винищеної раси мандалорців, найкращих у галактиці мисливців за головами. Але популярність здобув представник раси магістра Йоди, а саме Малюк Йода.