Група з понад 200 нелегальних «торговців», що базуються у Києві, переконує жертв у всьому світі «розібратися зі своїми заощадженнями» — у 2019 році їхні шахрайські операції могли сягнути 70 мільйонів доларів (1,7 млрд грн — ред.).

Про це пише The Guardian з посиланням на одного з винуватців операції, який описав це як «величезну інвестиційну аферу».

Як повідомляється, жертв, ймовірно, заманювали завдяки фальшивій рекламі у Facebook та іграх на мобільних телефонах, в яких були представлені знаменитості, такі як Гордон Рамзі, Г'ю Джекман та експерт із грошових заощаджень Мартін Льюїс.

Коли люди відгукувалися на оголошення, з жертвами зв’язувалися працівники кол-центру з Києва, обіцяючи вигідні інвестиційні можливості.

«Але інвестиції в біткойн, товари та іноземну валюту, схоже, підроблені, як і подальші дзвінки від компаній, які повідомляють жертвам, що можуть допомогти їм відновити втрати», — пише The Guardian.

Зазначають, що від шахраїв найбільше постраждали інвестори у Великій Британії та Австралії, йдеться про тисячі людей.

За словами винуватця операції, 2019 року шахрайська інвестиційна операція склала 70 мільйонів доларів (1,7 млрд грн — ред.). 

У The Guardian наголошують, що розмовляли з 16 британськими жертвами, і всі з яких підтвердили, що втратили гроші в цій афері. 

Поділитись: