Грузинська православна церква поки що не ухвалила офіційного рішення щодо створення автокефальної помісної Православної церкви України, проте члени Синоду заявили, що церква підтримає українську автокефалію.

Синод Грузинської православної церкви засідав 27 грудня.

Після його закінчення архієпископ Цілканської та Душетської єпархії Зосім зазначив, що церква поки що утрималася від ухвалення офіційного рішення щодо створення автокефальної церкви в Україні до публікації постанови Вселенського патріарха.

Проте, за його словами, церква попередньо збирається підтримає автокефалію.

«У січні буде опубліковано постанову Вселенського патріарха та наше рішення ухвалить рішення після. Зараз ми утрималися. Грузинська церква підтримає автокефалію Української православної церкви», — зазначив архієпископ Цілканської та Душетської єпархії Зосім.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Її очільником обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею. Водночас УПЦ Московського патріархату продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: