Розпочався період головування Грузії у Комітеті міністрів Ради Європи — основному керівному органі цієї організації. Це перший випадок в історії незалежної Грузії, коли держава очолила міжнародну організацію.

Про це «Європейській правді» повідомили у Міністерстві закордонних справ Грузії.

У МЗС зазначили, що Грузія визначила чотири пріоритети для свого головування:

  • права людини та захист навколишнього середовища;
  • залучення громадськості до ухвалення рішень;
  • дружня до дітей судова система (із залучення кращого досвіду реституційного правосуддя);
  • зміцнення демократії через освіту, культуру та молодіжні програми

Церемонія передачі головування Грузії відбудеться 27 листопада у Страсбурзі за участі міністра закордонних справ цієї держави Давіда Залкаліані. Період головування Грузії триватиме до 15 травня 2020 року.

Зазначимо, що з травня 2019-го головуючою державою у Раді Європи була Франція.

Рада Європи — міжнародна організація, що сприяє співробітництву між її членами, державами і країнами Європи, в області стандартів права, прав людини, демократичного розвитку, законності і культурної взаємодії.

Комітет міністрів визначає напрямки діяльності Ради Європи, затверджує програму діяльності Організації та її бюджет. Комітет міністрів також розглядає рекомендації Парламентської асамблеї та Конгресу місцевих і регіональних влад Європи, пропозиції міжурядових комісій та конференцій галузевих міністрів і визначає, яких заходів слід ужити відповідно до цих документів.

Засідання Комітету міністрів проходять на рівні міністрів закордонних справ (зазвичай раз на рік), та на рівні постійних представників при Раді Європи — щотижня. Постійні представники урядів при Раді Європи наділені однаковими з міністрами повноваженнями щодо ухвалення рішень і контролюють поточну діяльність Ради Європи.

Поділитись: