Міністерство закордонних справ Грузії заявило, що за кібератакою на урядові сайти країни в жовтні 2019 року стоїть Генеральний штаб Збройних сил РФ.

Про це йдеться в заяві МЗС Грузії.

«Як показало розслідування, проведене грузинською стороною, а також дані, отримані в ході співпраці з міжнародними партнерами, кібератаку спланував і здійснив Генеральний штаб Збройних сил Російської Федерації», — наголошується в повідомленні.

Зовнішньополітичне відомство Грузії додало, що атака суперечить принципам і нормам міжнародного права, а також є черговим порушенням суверенітету Грузії на тлі інтеграції країни в європейські та євроатлантичні структури й її демократичний розвиток.

Державний секретар США Майк Помпео у своїй заяві засудив дії Росії, які «суперечать її намаганням заявити, що вона є відповідальним суб’єктом кіберпростору», і закликав Росію від імені США «припинити таку поведінку в Грузії й інших країнах світу».

«Ми також зобов’язуємося підтримувати Грузію та її народ у посиленні їхньої кібербезпеки й протидії злочинним кіберсуб’єктам», — йдеться в заяві.

Росія поки ніяк не прокоментувала заяву МЗС Грузії.

Нагадаємо, 28 жовтня 2019 року на урядові вебсайти, сервери й інтернет-інфраструктуру Грузії було здійснено кібератаку. Зокрема, тимчасово вийшли з ладу онлайн-потужності адміністрації президента, судової системи, органів місцевої влади, а також державних і приватних підприємств і ЗМІ.

Поділитись: