Гаазький суд підозрює ЦРУ та армію США у військових злочинах в Афганістані

15 листопада, 2016 07:58
default/Гаазький суд підозрює ЦРУ та армію США у військових злочинах в Афганістані
Зберегти
Вигляд
У Гаазі вважають, що американські збройні сили та ЦРУ могли здійснювали військові злочини в Афганістані і у таємних в'язницях розвідувального управління протягом 2003-2004 років.

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі заявив про існування «розумних підстав» вважати, що американські збройні сили та ЦРУ здійснювали військові злочини в Афганістані і у таємних в'язницях розвідувального управління протягом 2003-2004 років.

Про це йдеться у попередній доповіді канцелярії прокурора Міжнародного кримінального суду, передає Reuters.

За даними доповіді, військовослужбовці армії США можуть бути причетні до тортур 61 людини, співробітники ЦРУ – 27 осіб.

Канцелярія прокурора прийшла до висновку, що скоєні злочини були частиною «санкціонованої техніки допитів», яка застосовувалася для збору розвідувальної інформації.

У доповіді також вказується, що до військових злочинів можуть бути причетні всі сторони конфлікту в Афганістані – крім американських військових і ЦРУ, в доповіді йдеться про терористичну організацію «Талібан» і афганські урядові війська.

Канцелярія прокурора пообіцяла найближчим часом прийняти рішення, чи слід починати повноцінне розслідування виявлених злочинів. Результатом розслідування може стати пред'явлення звинувачень конкретним особам і видача ордерів на арешт.

Пов`язані новини