Хакер зламав сайт Бенксі й продав там фейкову картину в NFT за $366 тисяч. А потім повернув кошти
Британський колекціонер придбав підроблену картину анонімного художника Бенксі в форматі NFT на онлайн—аукціоні, який зламав хакер. Незабаром після цього кіберзлочинець повернув йому кошти.
Посилання на онлайн-аукціон із псевдокартиною Бенксі розмістили на офіційній сторінці художника. Британський колекціонер запропонував за неї суму, на 90% більшу за конкурентів. Він заплатив за картину 336 тисяч доларів (8,9 млн грн).
Через кілька годин йому вислали дублікат токена. Водночас офіційні представники художника повідомили, що Бенксі не пов'язаний із жодними NFT-аукціонами.
Згодом хакер повернув усі гроші, окрім комісії за транзакцію — приблизно 5 тисяч фунтів стерлінгів (близько 186 тисяч грн). Колекціонер думав, що купив першу в історії NFT-картину всесвітньо відомого художника. Але виявилося, що це фальшивка.
«Повернення коштів було абсолютно несподіваним. Думаю, що висвітлення у пресі про хакера, а також той факт, що я знайшов його і стежив за ним у Twitter, можливо, підштовхнули його до повернення коштів», — сказав він.
Хто такий Бенксі?
Бенксі — псевдонім англійського андерграундного художника графіті, політичного активіста та режисера, особа котрого не встановлена. Навколо його біографії та справжнього імені точиться багато суперечок. Згідно з найпоширенішими версіями, його справжнє ім'я — Роберт або Робін Бенкс.
Графіті Бенксі почали з'являтися на вулицях від початку 1990-х років. Нині його роботи оцінюються в мільйони доларів і значно збільшують вартість нерухомості, на якій розміщені.
- Поділитися: