Хакери отримали доступ до документів про вакцину проти COVID-19 від Pfizer та BioNTech. Наразі триває розслідування
Хакери, які здійснили атаку на Європейське агентство з дослідження лікарських препаратів, отримали доступ до деяких документів щодо вакцини проти коронавірусу від компаній Pfizer та BioNTech. Наразі невідомо, як зловмисники могли використати вкрадену інформацію.
Про це повідомляє пресслужба BioNTech.
Європейське агентство наразі працює над затвердженням двох вакцин проти COVID-19: препарату Pfizer та BioTech, який уже використовують у Великій Британії, та препарату Moderna.
Агентство розпочало розслідування. Там запевнили, що кібератака не вплине на терміни затвердження вакцини. Регулятор планує зібрати нараду до 29 грудня, щоб вирішити, чи затверджувати вакцину Pfizer і BioNTech.
У BioNTech також вказали, що в них немає інформації про те, що після хакерської атаки ідентифікували учасників дослідження або в будь-який інший спосіб використали дані.
Це вже не вперше повідомляється про хакерські атаки на компанії, пов'язані з вакцинами проти COVID-19. Аналітики IBM нещодавно заявили, що з вересня хакери проводили глобальну фішингову кампанію (виманювання даних) щодо організацій, які пов'язані з перевезенням вакцини проти COVID-19, що потребує значного охолодження.
Вони припустили, що атаки фінансує конкретна держава, але не називали яка.
Що це за вакцина?
Pfizer і BioNTech завершили третій клінічний етап випробування вакцини проти коронавірусу та заявили про її успішність на 95%. Проміжний аналіз дослідження показував 90% ефективності препарату.
Також у компанії заявили, що вакцина була ефективна в різних вікових, статевих, расових та етнічних групах. Наприклад, у літніх людей від 65 років ефективність становила понад 94%.
В учасників майже не було побічних ефектів на препарат: у 3,8% добровольців з'являлася втома, а у 2% — головний біль.
Результат є обнадійливим, бо Всесвітня організація охорони здоров'я казала про необхідність створення вакцини з ефективністю понад 50%, щоби розпочати вакцинацію населення.
Кожному пацієнту потрібно вводити дві дози з інтервалом у три тижні. Важливою відмінністю вакцини є те, що зберігати її необхідно при -70 градусах за Цельсієм. Тоді як препарат від Moderna не псується за звичайних температур холодильника: 2-8 градусів Цельсія.
З 8 грудня Велика Британія першою у світі розпочала масову вакцинацію населення цим препаратом. А вчора, 9 грудня, використовувати розробку Pfizer і BioNTech дозволила Канада.
- Поділитися: