У Великій Британії людям з алергією радять поки не робити щеплення від COVID-19, щоб уникнути ускладнень

У Великій Британії у двох людей, які раніше мали алергію, виявили алергічну реакцію після введення вакцини Pfizer/BioNTech. Тепер регулятор рекомендує людям, які мали алергію, поки не робити щеплення від COVID—19.

Про це повідомляє BBC.

У двох працівників Національної служби охорони здоров'я виявили алергічну реакцію після того, як вони отримали укол. До цього у них вже була серйозна алергія. Наразі співробітники пройшли курс лікування, вони в нормі.

Тепер Агентство з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення рекомендує поки не щепитися всім, у кого була алергія на ліки, продукти чи інші вакцини. Там зазначають, що алергічна реакція іноді трапляється і після введення інших вакцин.

Подібних алергічних реакцій не спостерігалося під час клінічних випробувань вакцини Pfizer/BioNTech. Адже до дослідження не допускали людей, які страждали на алергію.

Вакцинація у Великій Британії

8 грудня Велика Британія першою у світі розпочала масову вакцинацію від COVID-19 препаратом компаній Pfizer/BioNTech. Уряд придбав 40 мільйонів доз вакцини Pfizer/BioNTech, чого вистачить для щеплення 20 мільйонів людей з 66 мільйонів населення.

Натомість поки у країну завезли 800 тисяч доз. До кінця грудня очікується, що Велика Британія отримає 4 мільйони доз.

Ця вакцина ефективна?

Схоже, що так. Компанії Pfizer і BioNTech завершили третій клінічний етап випробування вакцини проти коронавірусу та заявили про її успішність на 95%. Раніше проміжний аналіз дослідження показував 90% ефективності препарату.

Також у компанії заявили, що вакцина була ефективна в різних вікових, статевих, расових та етнічних групах. Наприклад, у літніх людей від 65 років ефективність становила понад 94%.

В учасників майже не було побічних ефектів на препарат: у 3,8% добровольців з'являлася втома, а у 2% — головний біль.

Результат у 95% є обнадійливим. Наприклад, Всесвітня організація охорони здоров'я казала про необхідність створення вакцини з ефективністю понад 50%, щоби розпочати вакцинацію населення.

Pfizer і BioNTech розраховують випустити до 50 млн доз вакцин у 2020 році та до 1,3 млрд доз до кінця 2021. Вакцину необхідно зберігати при -70 градусах за Цельсієм і вводити кожному пацієнту дві дози з інтервалом у три тижні.

Інші розробники вакцини

Британська вакцина AstraZeneca та Оксфордського університету показала в середньому 70% ефективності на фінальних випробуваннях. Водночас максимальну ефективність у 90% вакцина показала в людей, які отримали перше з двох щеплень із меншим дозуванням препарату. В експертів багато питань до ефективності препарату, тому розробники вирішили провести повторне випробування.

А от американська компанія Moderna заявила про успішність своєї вакцини на 94,1%, попередня оцінка ефективності становила 94,5%. Зокрема там зазначили, що їхня вакцина гарантує 100-відсотковий захист від важкого перебігу хвороби. Компанія заявила, що подає документи на реєстрацію препарату у США.