У сервері Lupa.cz, який чеські програмісти створили безкоштовно замість тендеру вартістю 16 мільйонів євро, повідомили про витік даних користувачів.

Про це повідомляє місцеве видання Novinky.cz з посиланням на власника IT-компанії Томаша Вондрачека.

Він уточнив, що сервер попередньо перевіряли на вразливість, але через стрес і обмеженість у часі програмісти «могли щось упустити».

«У неділю о 20:57 стався витік. Помилка пов'язана з тим, що я дав розробникам мало часу і великі цілі», — сказав Вондрачек.

Водночас він наголосив, що неточності «скоригувати оперативно, а жодного ризику для потенційних користувачів — немає».

Напередодні повідомлялося, що чеські програмісти безкоштовно створили державний сервіс, на який міністерство транспорту країни хотіло витратити близько 16 мільйонів євро.

Так, в середині січня чеський Мінтранс уклав договір з компанією Asseco Central Europe на створення онлайн-сервісу з продажу дозволів на проїзд платними дорогами. Зараз їх можна купити тільки на заправках.

За 401 млн крон компанія повинна була розробити інтернет-магазин і додатки для iOS і Android. Контракт був укладений строком на чотири роки, при цьому відкритого конкурсу не проводилося.

Хакатон #Znamkamarada почався в офісі Вондрачека ввечері 24 січня. До вечора 26 січня розробники створили сервіс fairznamka.cz, який може виконувати 12 з 14 функцій, які вимагав Мінтранс. Його безкоштовно передали державі, сервіс уже працює в тестовому режимі.

Водночас, міністра транспорту Чехії Володимира Кремліка відправили у відставку. Компанія Asseco Central Europe заявила, що готова розірвати контракт без надання компенсації.

Поділитись: