Національна поліція відкрила кримінальні провадження через хакерську атаку на свої регіональні сайти та сайт Вараської міської ради 23 вересня. Більшість з них були (і залишаються) недоступними, а на деяких публікували фейкові новини.

Про цеп повідомили в управлінні комунікації Нацполіції у Facebook. 

Там кажуть, що наразі сайт Національної поліції України проходить техобслуговування, фахівці працюють над відновленням його роботи.

За фактом зламу сайтів правоохоронців порушили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку).

Аналогічне кримінальне провадження порушили через несанкціоноване втручання в роботу сайту Вараської міської ради, де невідомі також розмістили фейкову інформацію.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

Що за хакерська атака?

23 вересня стало відомо, що хакери зламали сайти регіональних управлінь Нацполіції і розмістили там неправдиві повідомлення, зокрема про те, що стався «вибух на Рівненській атомній електростанції».

А от на сайті Нацполіції Херсонщини з'явилося повідомлення «На Херсонщині поліція з’ясовує обставини загибелі американських військових радників». Насправді це не так.

Фейки і співпраця з США

Хакерська атака та поширення фейків про військових США в Україні збігається з початком спільного патрулювання ВПС США та Міноборони українського повітряного простору. 

Нещодавно вперше три американські винищувачі B-52 пролетіли над територією України 4 вересня. У такий спосіб США хоче продемонстрували можливості зі стримування Росії, а також — налагодження співпраці України з НАТО.

Спільне патрулювання занепокоїло Росію. Міноборони РФ повідомило, що на перехоплення американських бомбардувальників підняло вісім своїх винищувачів.

Цю інформацію підтвердило Командування повітряних сил ЗСУ: зазначалось, що російські військові перевели в повну бойову готовність ППО Південного воєнного округу.

Згодом бомбардувальники США знову з'явились  над Україною. Вони супроводжували винищувачі ЗСУ.

Поділитись: