Хакери зламали сайти регіональних управлінь Нацполіції і розмістили там неправдиві повідомлення, зокрема про те, що стався «вибух на Рівненській атомній електростанції».

Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ.

Наприклад, на сайті Нацполіції Херсонщини з’явилося повідомлення «На Херсонщині поліція з’ясовує обставини загибелі американських військових радників». Насправді це не так.

Найбільш гучний фейк присвячений начебто аварії на Рівненській АЕС, про який «повідомили» обласна поліція та Вараська міська рада. Вони розповіли про евакуацію жителів Вараша, де розташована АЕС.

Наразі сайти поліції недоступні, спеціалісти працюють над усуненням несправностей. Рівненська АЕС також заперечила будь-які проблеми на підприємстві.

Атака вірусу NotPetya

Цей випадок може нагадати, як у 2017 році світ атакував вірус NotPetya. Через нього в Україні постраждали банки, державні та приватні компанії. У Національному банку України назвали це найбільшою «хакерською» атакою.

Вірусу, зокрема, піддалися сайт Міністерства внутрішніх справ, Секретаріату Кабінету міністрів, Державна фіскальна служба, «Нова пошта», «Укртелеком», «Ощадбанк», «Київенерго», заправки WOG, мобільний оператор «Київстар», магазини «Епіцентр» та багато інших. А в аеропорту «Бориспіль» перестало працювати табло.

Атаки відбувалися як у Києві, так і в інших містах. За фактом кібератаки поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 361 Кримінального кодексу.

Поділитись: