Хакерська атака на урядові установи США, за якою може стояти Росія, є «найбільшою у світі» — президент Microsoft

Хакерська атака на урядові та приватні установи США, у якій як плацдарм для злому використали програмне забезпечення SolarWinds компанії Microsoft, є «найбільшою і найвитонченішою, яку коли—небудь бачив світ».

Про це заявив президент Microsoft Бред Сміт в інтерв’ю телеканалу CBS, передає Reuters.

«Я думаю, з точки зору розробки програмного забезпечення, ймовірно, буде справедливо сказати, що це найбільша і найвитонченіша атака, яку коли-небудь бачив світ», — заявив Сміт.

Він наголосив, що після аналізу атаки фахівці Microsoft оцінили, що над її організацією працювали понад 1000 хакерів.

Атака, яку виявили у грудні 2020 року і яка, за даними розвідки США, була, ймовірно, організована Росією, зламала програмне забезпечення SolarWinds. Це надало хакерам доступ до тисяч компаній і державних установ, які використовували її продукцію.

Хакери зокрема отримали доступ до електронної пошти міністерств фінансів, юстиції та торгівлі США, а також інших агентств.

Експерти з кібербезпеки заявили, що на виявлення скомпрометованих систем і боротьбу з хакерами можуть знадобитися місяці.

Росія свою причетність заперечує.

Більше про атаку

13 грудня стало відомо про злам системи комунікацій Міністерства фінансів і торгівлі США та інших урядових установ країни в межах глобальної шпигунської кампанії, що тривала декілька місяців. Злам, імовірно, відбувся ще навесні, відтоді група хакерів мала доступ до електронної пошти відомств.

Також повідомлялося про атаку на Міністерство національної безпеки. Пізніше стало відомо, що об'єктом атаки стало й управління ядерною зброєю США, хоча не йдеться про критичні системи, відповідальні за саме озброєння.

За даними Bloomberg, атака зачепила принаймні 200 різних організацій по всьому світу.

Джерела американських ЗМІ, знайомі зі слідством, заявили, що відповідальним за напад вважається угруповання Cozy Bear (або APT29), яке пов'язують із російськими спецслужбами.