Життя

Харківська облрада скасувала рішення від 2012 року про регіональний статус російської — депутат

Дмитро Булах
Життя/Харківська облрада скасувала рішення від 2012 року про регіональний статус російської — депутат
Зберегти
Вигляд
Харківська обласна рада минулого тижня проголосувала за скасування свого рішення від 2012 року, яке надало російській мові статус регіональної. Про це у Facebook повідомив депутат Харківської обласної ради Дмитро Булах.

«Минулого тижня облрада проголосувала за скасування деяких своїх попередніх рішень. Серед них одне ідіотське і одіозне. Рішення від 2012 про те, як і де вживати російську мову. Тобто фактична регламентація його регіонального статусу», — повідомив депутат.

За його словами, рішення про скасування «було консолідованим» і за нього проголосувало 3/4 всіх депутатів, а також більшість фракцій «Оппоблоку» і «Відродження».

Нагадаємо, у жовтні у Херсоні позбавили російську мову статусу регіональної, який мові надали у 2012 році.

Нагадаємо, у 2012 році Верховна Рада ухвалила «закон Колесніченка-Ківалова» про мови. Згідно з ним, якщо кількість носіїв регіональної мови на певній території становить не менше 10% від загальної чисельності населення, цю мову можуть використовувати в роботі місцевих органів самоврядування й офіційному документообігу.

У лютому 2018 року Конституційний суд України визнав ухвалений у 2012 році Закон «Про засади державної мовної політики» неконституційним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Мораторій на «язик»: чому депутати місцевих рад не радять слухати пісні російською

Пов`язані новини