Привокзальну площу, пасажирський термінал та готель на Харківському вокзалі планують передати в концесію — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів держвласності у тимчасове користування приватним підприємствам. За попередніми оцінками, вартість непрофільних активів складає понад 10 млрд гривень.

Про це на залізничному вокзалі у Харкові заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час представлення Todolist — плану змін у сфері інфраструктури та транспорту до кінця 2019 року, впродовж 2020 року та наступних 5 років, передає кореспондентка hromadske. 

За його словами, оренда або продаж майна, яке не використовується залізницею, а також концесія окремих об’єктів може стати джерелом додаткових коштів для переобладнання потягів та покращення рівня сервісу Укрзалізниці. 

«Ми плануємо наші непрофільні активи продавати, а, наприклад, вокзали і стратегічні речі здавати в концесії для того, щоб їх можно було краще утримувати. Держава і Укрзалізниця від цього тільки виграє, тому що буде отримувати прибутки, а не збитки», — зазначив міністр інфраструктури.

Голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов додав, що для УЗ це змога «зняти дуже важкий тягар, пов’язаний з утримуванням цих великих соціальних об’єктів». 

За словами Кравцова, впродовж трьох років вокзальні комплекси мають вийти в нульовий баланс для того, щоб згодом вони почали приносити прибуток. 

«Зважаючи на кількість площ та обсяг, то це можуть бути сотні мільйонів гривень на рік», — спрогнозував Кравцов. 

«По вокзалам ми з президентом мали місяць назад зустріч з однією з найбільших корпорацій в ОАЕ. І вони дуже зацікавлені в таких проектах. І вони взагалі не розуміють, чому ми до сих пір це не розвивали», — додав Криклій. 

Отриманий прибуток планують витратити, зокрема, на оновлення потягів. Так, середній вік локомотивів складає понад 40 років, рівень зношеності вантажних і пасажирських вагонів — понад 85 %.  

Поділитись: