24-річний мешканець Харкова за допомогою ботів та DDoS-атаки блокував бронювання квитків на концерти його улюбленої співачки. Збитки від таких дій сягнули понад пів мільйона гривень, повідомляє пресслужба кіберполіції.

Харків’янин створив бот-мережу, яка не дозволяла користувачам купувати квитки на концерт співачки. Водночас він здійснював DDoS-атаки на онлайн-сервіси бронювання квитків, використовуючи при цьому іноземний VPN. Через це на трьох заходах були присутні не більше третини глядачів, а два концерти взагалі скасували.

Департамент кіберполіції затримав харків’янина, а всі його комп’ютери та телефони надіслав на експертизу. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів). Тепер зловмиснику загрожує до шести років позбавлення волі.

Імені співачки в кіберполіції не називають.

Що таке DDos-атака?

Назва розшифровується як Denial-of-service attack (розподілена атака). Це атака на комп’ютерну систему, що здійснюється з різних IP-адрес. Через це блокується обладнання — воно примусово зупиняється та не відповідає на запити.

Поділитись: