ENRU

«Газпром експорт» в Україні відшкодував державі понад 1,7 млн грн — прокуратура

Викритий у несплаті податків «Газпром експорт» в Україні відшкодував до державного бюджету понад 1,7 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури Україні.

«Слідчими завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою заступника керівника представництва ТОВ «Газпром експорт» в Україні у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України (умисне ухилення від сплати податків у значному розмірі)», — йдеться у повідомленні.

Слідством встановлено, що вказане представництво, отримавши конвертовану валюту у доларах та російських рублях у вигляді фінансування від материнської компанії — нерезидента ТОВ «Газпромэкспорт» (Росія),— шляхом заниження валових доходів ухилилися від сплати податку на прибуток на суму понад 1,7 млн грн.

Наразі кримінальне провадження скеровано до суду для ухвалення рішення.

Раніше Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив про стягнення перших сум з російського «Газпрому» по штрафах, накладених Антимонопольним комітетом.

Як повідомлялось раніше, у «Нафтогазі»  розраховували, що саме 31 травня відбудеться винесення рішення в Стокгольмському арбітражі у справі проти «Газпрому».

31 травня стало відомо, що Мін'юст України арештував акції «Газпрому» у рамках антимонопольної справи.

«Нафтогаз» судиться з «Газпромом» щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ та транзиту газу.

З обох питань «Газпром» подавав зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК «Нафтогаз України» до «Газпрому» становить понад $42,5 млрд, зустрічних вимог «Газпрому» – $47,1 млрд.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram