УКРАЇНА

«Газпром» може припинити транзит газу до Європи через оштрафування Україною

УКРАЇНА/«Газпром» може припинити транзит газу до Європи через оштрафування Україною
Зберегти
Вигляд
«Газпром» заявляє про можливість припинення транзиту до Європи, якщо Україна стягне з російського газового монополіста штраф у формі відбирання газу. Про це повідомляє голова компанії Алєксєй Міллєр

«Газпром» заявляє про можливість припинення транзиту до Європи, якщо Україна стягне з російського газового монополіста штраф у формі відбирання газу. Про це повідомляє голова компанії Алєксєй Міллєр, передає «Інтерфакс-Україна».

На переконання Міллєра, рішення київського суду щодо оштрафування «Газпрому» є «більш ніж дивним», оскільки компанія «не працює на українському ринку».

«Газпром» не транзитує газ через територію України. Звинувачувати «Газпром» у монополізмі — більш ніж дивно, а крім цього ще й штрафувати», — сказав він.

Він звернув увагу на оголошену суму штрафу в 3 млрд 340 млн доларів, а також 100% пені за його несплату.

«В даний момент це сума 6 млрд 60 млн доларів. Київський суд приймає рішення про примусове стагнення цього штрафу з «Газпрому». Що це означає? Оскільки «Газпром» не працює на території України, очевидно, стягнути штраф можна тільки завдяки відбиранню фактично нашого газу на території України», — заявив Міллєр.

На його переконання, йдеться про «несанкціоноване відбирання газу».

«Якщо Україна розпочне несанкціонований відбір, «Газпром» може здійснити обмеження постачання непропорційно, також передбачена можливість, що навіть у випадку одиничного несанкціонованого відбору «Газпром» може припинити постачання», — підкреслив голова компанії.

За словами Міллєра, існує ризик саме такого розвитку подій під час проходження максимальної кількості газу в період сильних морозів.

Нагадаємо, у серпні Антимонопольний комітет України повідомляв про намір звернутися до суду для стягнення штрафу в розмірі 86 млрд грн, накладеного раніше на російський «Газпром».

Господарський суд Києва постановив стягнути з «Газпрому» штраф і пеню загальною сумою більше 170 млрд грн, таким чином задовольняючи позов Антимонопольного комітету України.

Пов`язані новини