Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму, у якій визнала Росію державою, яка окупувала українські території.

 

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про права людини в окупованому Криму, ініційовану Україною та підтриману Третім комітетом Генасамблеї.

Про це повідомляє делегація України в ООН.

Відповідне голосування щодо українського проекту резолюції стосовно Криму відбулось під час пленарного засідання Генеральної асамблеї ООН.

Згідно з повідомленням, «за» проголосували 70, «проти» - 26, утримались - 77.

Уперше в офіційних документах ООН Росію визнано державою-окупантом, а Автономну Республіку Крим та місто Севастополь - тимчасово окупованою територією. Крім того, в резолюції підтверджується територіальна цілісність України та невизнання анексії українського півострова.

Документ також закликає Росію надати міжнародним правозахисним механізмам, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ до Криму з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини.

Крім того, резолюція вимагає негайно скасувати прийняте Верховним судом РФ 26 квітня 2016 року рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією.

Як зазначається, мета резолюції – забезпечення доступу міжнародних правозахисних механізмів до тимчасово окупованого Криму для моніторингу прав людини.

Нагадаємо, що 16 листопада на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН, який фокусується на тематиці прав людини, була підтримана українська резолюція про порушення прав людини в Криму.

Поділитись: